PSLD na WSB Demo Days 2016

02 sierpnia 2016r.

WP_20160414_001

W dniach 13.-15. kwietnia 2016. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się coroczny event promocyjny „iWSB Demo Days”.

Jest to impreza, której zasadniczym przesłaniem jest przedstawienie oferty dydaktycznej uczelni, która interesuje głównie przyszłych maturzystom.

W roku akademickim 2016/2017 w WSB na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne dostępna będzie, po raz pierwszy, specjalność detektywistyczno- dochodzeniowa. Oferta skierowana jest przede wszystkim dla studentów, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą detektywistyczną oraz ewentualną służbą w formacjach policyjnych lub służbach specjalnych.

W dniu w ramach dnia z Politologią, Bezpieczeństwem Wewnętrznym i Prawem w Biznesie na WSB Demo Days odbyła się seria paneli wykładowych zatytułowanych „Detektyw – czyli kto?”. Panel podzielony został na dwie zasadnicze, przeplatające się wzajemnie części. Część przedstawiającą aspekty prawne przygotował i prowadził dr nauk prawnych Dariusz Wasiak – pracownik naukowy WSB. Część związaną z praktycznym wykonywaniem zawodu i prezentacją sprzętu detektywistycznego prowadził Marek Doniewicz, licencjonowany detektyw, członek PSLD.

Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony maturzystów i studentów oraz kadry naukowej WSB.